English |    Türkçe | 
 • Spor Faaliyetleri

  Hava Astsubay Meslek Okulunda Spor Eğitimleri; Temel Savaş ve Beden Eğitimi Dersleri ile Bireysel Spor Çalışmaları çerçevesinde verilmektedir.

     Temel Savaş ve Beden Eğitimi Dersleri

     Temel Savaş ve Beden Eğitimi ile öğrencilere askerliğin çetin koşullarında zorlukları aşabilecek kuvvetli, çevik, atılgan, sağlam bir beden, mücadeleci ve dengeli bir yapı kazandırılması amaçlanmaktadır. Temel Savaş ve Beden Eğitimi derslerinde öğrencilerin bir askerin sahip olması gereken fiziki yeterliliğe ulaşmaları için;

   - Kuvvet kazandırıcı hareketler,

   - Şınav,

   - Mekik,

   - Koşu,

  konu başlıklarında eğitimler verilmektedir. Ayrıca; öğrencilerin tercihleri doğrultusunda güreş, tekvando, judo, atletizm, voleybol, basketbol, tenis, havalı tabanca, oryantrink gibi branşlarda eğitimler verilmektedir. Bu branşlarda eğitim alan öğrenciler ile çeşitli alanlarda sivil ve askeri müsabakalara iştirak edilmektedir. Öğrenciler almış oldukları eğitimler ile yıl içerisinde çeşitli seviyede organize edilen müsabakalarda Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulunu bireysel ve takım halinde temsil etmektedir. Her alanda olduğu gibi sporda da öncü olan Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından kurulduğu günden günümüze değin çeşitli branşlarda yüzlerce kupa okul müzesine kazandırılmıştır.

     Bireysel Spor Çalışmaları

     Hava Astsubay MYO’da spor alanında verilen tüm eğitimlerde amaç, öğrencilerin askerlik mesleğinin fiziki mukavemet gerektiren zor şartlarında görev yapmalarını sağlayabilmenin yanında, bireysel anlamda yer yaşta sporun gerekliliğine dair bilinç kazandırmak ve bunu bir alışkanlık haline getirmektir. Bu kapsamda eğitim süresince öğrencilerin spor eğitimlerinin yanında bireysel spor alışkanlığı kazanmaları amacıyla faaliyetler yürütülür. Hava Astsubay MYO’da gerek spor dersleri gerekse bireysel spor amaçlı kullanılmak üzere üç adet kondisyon, bir kapalı spor salonu ve bir adet açık spor tesisi bulunmaktadır. Bu tesisler ihtiyaçlar doğrultusunda modern malzeme ve teçhizatla donatılmıştır.

   

Sayfa Başına Dön